הקיר הלוחש - מישל וולמן

urban Wolman

11 ינואר - 1 פברואר, 2011

בתערוכה 'הקיר הלוחש' מוצגים פסלים שיצר מישל וולמן מבלוקים של אלומיניום דחוס הצבועים בצבעי אמייל. חלק מהפסלים הם פורטרטים, אחרים הינם מחוות לדמויות שונות ו-84 בלוקים מרכיבים קיר המדמה את הכותל המערבי ועליו הקרנת ווידאו.

תהליך יצירת הפסלים של מישל הינו ייחודי ועטוף חוויה מתמשכת: את האלומיניום מלקט מישל באתר 'מתכות למיחזור' בחולון. סירי המטבח, הבקבוקונים, המסננות ודומיהם מועברים למכונת מיחזור וזו הופכת אותם לבלוקים של אלומיניום דחוס, מבלי לאבד את האופי הראשוני, חלקי המסננות וידיות המזלגות עדיין נראים מבין הקפלים החושניים של המתכת.

משם מעבירם מישל היישר לסטודיו שלו שברחוב מאפו בתל-אביב, שם מפיח בהם רוח חיים... לרוב בדמות פורטרטים של אנשים שחלפו והשפיעו בחייו.

מישל וולמן מספר על עבודתו: "אני מעביר את ידי על הדומם כדי להשיב לו את תנועתו". חפץ מת בעיני האחרים הופך ונעשה בידיי למערבולת של חיים".

עוד אומר מישל  "אני מתקשה לקרוא 'יצירות' לפסלים שמגלמים תמונות מחיי, אני מעדיף לקרוא להם שרטוטים או מתווים המפתיעים את המחשבה, כעין השראה שמאצילים עלי חלקי מתכת עזובים וחלודים. אלה מחוללים בי התייחסות וצורך לשמר אותם לזמן מה בעולמנו זה, שאינו לגבי לא סגנון, לא זרם ולא אופנה אלא מבע צרוף. התייחסות שמחוללים בי פנים, ידיים, תנועה וכמו כן גם מוסיקה, תיאטרון, זיכרונות ואהבה, ולהשאיר את התואר 'יוצר' למי שאיפשר לי להמחיש את המחשבה הזאת. בעצם - שום דבר הוא לא שום דבר".

התערוכה מלווה במוזיקה מתוך יצירתו המחולית של משה אפרתי ובטקסט של אסתי נדלר.

סיגל קשקש

 

product 13309051022074  DSC00016  0012   

חיפוש


חדשות ואירועים

פרטים ליצירת קשר

 

אורבן גלרי

שד' רוטשילד 51 תל אביב ישראלטל:
972-3-5244110
פקס:  972-3-5244022
דוא"ל: 
urban972@gmail.com