ממורנדום - רות אורנבך

inv ruth

27 יוני - 27 יולי, 2013

התערוכה "Memmorandum", שנפתחה במסגרת אירועי לילה לבן 2013 בגלריה Urban Gallery , מספרת את זיכרונותיה האישיים של רות אורנבך.

התערוכה מביאה במרכזה את חשיבות הזיכרון כחומר הגלם העיקרי בעבודתה של רות. הזיכרון והיכולת שלה לאסוף, לאחסן ולאחות בתודעתה את הפיסות, הקרעים, הפרורים והמילים, שנאגרו מניסיון חייה ומן העבר. ציורי התערוכה מושפעים מתצלומי האלבום המשפחתי, טראומת הדור השני, מראות נוף שנצרבו בזיכרון, אגדות ילדים ומבט של ילדה אל העבר המזינים את עבודתה. 

מתוך השעטנז הזה היא יוצאת למסע בזמן ומרכיבה תמונות. תמונות מהן ניבטים אימה וילדיה המישירים מבט מצויר אל הנצח, תמונות בהן היא משוטטת כבתוך חלום ביערות של הרי הקרפטים המושלגים, בהם זאבים מייללים, דובים וארנבים ניצודים. כל תמונה מהווה חלק מרשימת מצאי ארוכה, מזכר של מה שאבד, מה שנמצא ובעיקר מה שאסור לשכוח.

היא יוצקת על הקנבס צבע שמן מדולל, מספיגה וגורעת, נעה בין ובתוך הנזילות ובין האקראי והמוקפד. את הניירות מוציאה אל הגשם ובתוך המולת הפיגמנטים, מנסה ללכוד את המים הנקווים על פני הנייר. אחרי שהנייר יבש נותרים עליו נגעים ומרקמים שנדמים כאדמה חרבה וכקירות שהזמן חרץ בהם את סימניו. 

רות אורנבך, ילידת ברה"מ, עלתה לארץ בגיל 10, חברה באיגוד האמנים הפלסטיים בישראל, עובדת ומלמדת בסטודיו במרכז האמנים בראשון לציון.

 

           IMG 0362       IMG 0355       IMG 0378

       

חיפוש


חדשות ואירועים

פרטים ליצירת קשר

 

אורבן גלרי

שד' רוטשילד 51 תל אביב ישראלטל:
972-3-5244110
פקס:  972-3-5244022
דוא"ל: 
urban972@gmail.com