ספרים

 

אורבן גלרי מציעה למכירה ספרים של אמני הגלריה ומיטב אמני ישראל.

פנו אלינו לרכישה ומשלוח.

כתב: מארק שפס כריכה קשה,Hirmer הוצאה לאור, 2011 עמודים: 128 תמונות: 140 מנשה קדישמן הוא אחד מהאמנים החשובים של ישראל, את פסליו ניתן למצוא במוזיאונים, באוספים פרטיים, ובמרחבים ציבוריים ברחבי העולם. ספר זה מציג עשרים מעבודותיו החשובות של קדישמן בתצלומי צבע מלא וטקסט נלווה. קדישמן - הידוע בעיקר בזכות פסלי פלדה העוסקים בעולם הטבע בכלל, ובקשר העמוק בין אדם, בעלי חיים, והסביבה בפרט - ידוע ביצירת עבודות בעלות נוכחות אשר תפסו מקום בתערוכות חשובות, כמו הדוקומנטה ה-4 ומספר ביאנלות. להשלמת הסקירה המופתית של עבודתו של אמן יוצא דופן זה, כולל הספר ביוגרפיה ורשימה שלמה של תערוכותיו.
עורך: יעקב בעל-תשובה כריכה קשה, Prestel הוצאה לאור, 2007עמודים: 160איורים: 230 מונוגרפיה מעמיקה על האמן הישראלי מנשה קדישמן. היוצר של הפסל הנודע "עלי שלכת", הנחשב לאחת מיצירותיו החשובות, ופסלים מונומנטאליים אחרים, מנשה קדישמן הוא צייר ופסל רעיוני, שעבודותיו הוצגו בכמה מהמוזיאונים החשובים ביותר בעולם. קדישמן נולד בתל אביב והיה רועה צאן במשך שנים רבות בקיבוץ. חוויה זו השפיעה רבות על יצירתו, במיוחד על ראשי הכבשים ודימויי הכבשה שייצר. כשרונו הייחודי של קדישמן לארוג טבע ואמנות ולספר סיפורים אנושיים הופך אותו לאחד האמנים החיים הליריים ביותר. ספר זה מתחקה אחר הקריירה שלו החל מלמודי האמנות והתערוכות הראשונות ועד לעבודותיו האחרונות. מגוון רחב של היסטוריונים לאמנות הצביעו על נושאי עבודתו של קדישמן כמאמצים את ההיסטוריה, הלחימה, התנ"ך, השואה, ואילו אחרים מיקמו אותו בהקשר של אמנים אחרים היוצרים כיום. ספר זה מכיל דגימה נדיבה של תמונות צבע ושחור לבן הממחישות את המגוון המדהים של קדישמן ואת סגנונו היחודי.
קטלוג תערוכת היחיד 'הקיר הלוחש' שהוצגה בשנת 2011 באורבן גלרי. בתערוכה הוצגו פסלים שיצר מישל וולמן מבלוקים של אלומיניום דחוס הצבועים בצבעי אמייל.חלק מהפסלים הם פורטרטים, אחרים הינם מחוות לדמויות שונות . תהליך יצירת הפסלים של מישל הינו ייחודי ועטוף חוויה מתמשכת: את האלומיניום מלקט מישל באתר 'מתכות למיחזור' בחולון.סירי המטבח, הבקבוקונים, המסננות ודומיהם מועברים למכונת מיחזור וזו הופכת אותם לבלוקים של אלומיניום דחוס,מבלי לאבד את האופי הראשוני, חלקי המסננות וידיות המזלגות עדיין נראים מבין הקפלים החושניים של המתכת. משם מעבירם מישל היישר לסטודיו שלו שברחוב מאפו בתל-אביב, שם מפיח בהם רוח חיים... לרוב בדמות פורטרטים שלאנשים שחלפו והשפיעו בחייו. מישל וולמן מספר על עבודתו: "אני מעביר את ידי על הדומם כדי להשיב לו את תנועתו". חפץ מת בעיני האחרים הופך ונעשה בידיי למערבולת של חיים". עוד אומר מישל "אני מתקשה לקרוא 'יצירות' לפסלים שמגלמים תמונות מחיי, אני מעדיף לקרוא להם שרטוטים או מתווים המפתיעיםאת המחשבה,כעין השראה שמאצילים עלי חלקי מתכת עזובים וחלודים. אלה מחוללים בי התייחסות וצורך לשמר אותם לזמן מה בעולמנו זה,שאינו לגבי לא סגנון, לא זרם ולא אופנה אלא מבע צרוף. התייחסות שמחוללים בי פנים, ידיים, תנועה וכמו כן גם מוסיקה, תיאטרון, זיכרונות ואהבה, ולהשאיר את התואר'יוצר' למי שאיפשר לי להמחיש את המחשבה הזאת. בעצם - שום דבר הוא לא שום דבר". סיגל קשקש
כריכה קשה, 250 עמודים. מהדורה ראשונה יצאה לאור באוקטובר 2007. 'יותר מ-1000 מילים' הנו ספר צילום יוצא דופן של ישראלי צלם העיתונות הישראלי זיו קורן, זוכה פרסים בינלאומיים. הספר מכיל 102 תצלומים שצולמו בישראל, בגדה המערבית וברצועת עזה, בין השנים 2000-2007. מתוך ההקדמה לספר שנכתבה על ידי עופר שלח: "בספטמבר 2000 אנשים הפסיקו לנסות להבין את כל זה. כאשר המזרח התיכון שוב התבוסס בדם, הישראלים והפלסטינים ויתרו על הניסיון לחשוב על הסכסוך בן 120 השנה שלהם במונחים של ארץ, ריבונות, לגיטימיות ושלום - דברים שניתן לשאת ולתת, לוותר או להניח להם. במקום זאת, הם העלו מחדש שדים ישנים, שמעולם לא באמת הוצאו בטכס גירוש דיבוק במהלך השנים מאז הסכמי אוסלו ". הדפסים של תצלומים מהספר, במהדורות מוגבלות וחתומות, זמינים למכירה. אנא פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים.
אלפי רגעים, מאות סיפורים, שבעה כפרים, חמש עדשות, שלוש מצלמות – ותודעה אחת של אמת. אמת קשה, אבל לא מתפשרת. רחוקה מאתנו אלפי קילומטרים, אבל נוגעת ללב ומטלטלת כאילו הייתה מונחת לפתחנו. בפרויקט משותף עם הצלב האדום תיעד זיו במשך עשרה ימים את אורח חייהם של חולים ונשאי HIV באזור, שבו ריכוז האיידס הוא הגבוה ביותר בעולם – קוואזוּלוּ-נטאל (KwaZulu-Natal), פרובינציה במזרח דרום-אפריקה. "אין משפחה שאין בה מקרה איידס: או שבן משפחה כלשהו נושא את המחלה, או שבן משפחה אחר מת ממנה," מספר זיו. 30 אחוז מהאוכלוסייה הם נשאי HIV, יותר מ-300 איש מתים מאיידס בכל יממה. הדרך שבה פועל קורן בצילומיו, פותחת דלת לעולם של דימויים רגשיים, שהצופה אינו יכול להישאר אדיש להם. הוא מתעד את המציאות תוך התחשבות מלאה במשולש שווה-הצלעות של צלם, מצולם, צופה, והחיבור המושלם בין שלושתם יוצר משמעות בעלת ערך מוסף. פוזיטיב+ מהווה תיעוד, מודעות, ותכנית הדרכה בעלת חשיבות עליונה.
כריכה קשה, 135 עמודים. הספר יצא לאור באוקטובר 2010, בשיתוף עם אורבן גלרי וליווה תערוכה שהוצגה בגלריה שלנו. אוסף תצלומים בספר זה מאיר גם את המגוון הרחב שקיים במציאות הישראלית העזה בין נקודות קיצון וגם בגוף עבודתו של קורן. הרחבת גבולות: סיוע ישראלי לאחר רעידת האדמה בהאיטי, הבאת הפלאשמורה מאתיופיה לישראל, טכס דתי בכנסיית הקבר בירושלים, חגיגה דתית בהר מירון בקברו של רבי שמעון בר יוחאי, מחנה הריכוז אושוויץ, מצעד הגאווה בתל אביב, הגדוד הדרוזי באימונים, מתמודדות של תחרות יופי. גוף עבודתו של זיו קורן הוא חזות המציאות הישראלית, שאיננה שלמה ללא קצותיה המנוגדים. מהדורות מוגבלות וחתומות של הדפסי תצלומים מהספר זמינים למכירה. אנא פנו אלינו לקבלת פרטים נוספים.
הסתיימה התערוכה המדוברת של זיו קורן ומעתה ניתן לרכוש את כל מוצרי התערוכה וכמובן את הספר הייחודי - רק אצלנו באורבן גלרי.   הספר בעל שני כרכים, נתון במארז מהודר, הודפס על גבי נייר צילום איכותי, מכיל 160 צילומים בשחור לבן ובנוי מכפולות עמודים באופן שמדמה את חוויית הדפדוף בו לצפייה בגלריה. הספר הופק במהדורה של 600 עותקים בלבד, הוא מתאים לחובבי צילום, אמנים, אספני אמנות, אספנים וכמתנה מושלמת לכל אירוע.    
קבוצת סלונה היא קבוצת אמנים הפועלת בסצנה התל אביבית מאז שנת 2004, ושואפת להנגיש את האמנות לקהל הרחב, להוציא אותה מחללי המוזיאונים והגלריות אל חללים אלטרנטיביים, מרגשים ונגישים יותר, ולהרחיב את גבולות השיח המקומי. סלונה הינו ספר אמן המאגד בתוכו שמונה שנות עבודה של שמונת חברי הקבוצה העיקריים, ביחד עם קטלוג תערוכה של הקבוצה, שניקראה 'משת"פים' והוצגה באורבן גלרי בשנת 2012. חלקו הראשון של הספר מוקדש לסיכומן של שמונה שנות יצירה של חברי הקבוצה. במקום להציג את מיטב עבודותיהם בקטלוג קונבנציונלי, המעצב הגרפי והאמן ג'ובוי התיך יחדיו חומרים ויזואליים שונים שנאספו מהאמנים (דימויי עבודות, צילומים ומסמכים אישיים) לכדי חומר גלם, שהפך בידיו ליצירות חדשות ובלתי צפויות. חלקו השני של הספר מוקדש ליצירות בתערוכה משת"פים, בה מציג כל אמן דיוקנאות של חברי הקבוצה האחרים, כפי שהם נראים מבעד לעיניו. ברוח עבודתם הדיאלוגית והקולקטיבית של קבוצת סלונה, מלווה את העבודות מערכת נתונים סטטיסטיים הבוחנת את אופני החשיבה וההתנהגות של האמנים בניסיון לחשוף את הדי-אן-איי האמנותי-אישי של כל אחד ואחד מהם, ושל כולם כקבוצה.
כריכה קשה, 83 עמודים מהדורה ראשונה יצאה לאור במאי 2013 די במבט חטוף ולא מעמיק בציוריו של מארק פורמן כדי לזהות את איכויותיו האמנותיות. הטכניקה הקלאסית ומשיכות המכחול המדויקות מעידות על שנות ניסיון רבות, המעוגנות בלימודים אקדמיים, שאת שורשיהן הנעוצים בברית המועצות לשעבר ניתן לזהות בנקל. בשנים האחרונות נחלקות עבודותיו לשלושה סגנונות עיקריים: ציורי יודאיקה כדוגמת כליזמרים, חתונה יהודית וחיים בשטעטל; ציור פיגורטיבי של "שנות העשרים הסוערות" בברלין; ציורי נוף אורבני של רחובות תל-אביב. ציוריו של פורמן העוסקים בעיירה היהודית משופעים בצבע ומעבירים רוח שמחה ועליצות. הוא מעביר אל הבד סיטואציות אופייניות לחיי העיירה, כגון חתונות, לימוד תורה, חגים ושמחות, כשחלק מיצירותיו הן מחווה ליששכר ריבק. ציור הנוף האורבני של פורמן מתחיל במצלמה, שאותה הוא נושא עמו קרוב לעשרים שנה ובאמצעותה הוא מתעד את רחובות העיר. בשונה מציוריו האחרים, שרובם מושתתים על זיכרון, על געגוע ועל רגש, בציור זה פורמן מתעד את הרחוב באופן הקרוב ביותר למציאות. דרך הצילום הוא מעביר אל הבד את השתקפות המציאות בזמן נתון, ואליה הוא מצרף את תחושותיו.

חיפוש


חדשות ואירועים

פרטים ליצירת קשר

 

אורבן גלרי

שד' רוטשילד 51 תל אביב ישראלטל:
972-3-5244110
פקס:  972-3-5244022
דוא"ל: 
urban972@gmail.com